2016 Yılında Çıkan En İyi 3 E-Kitap Okuyucu

1

Yazıya başlamadan önce, en iyi 3 e-kitap okuyucu yazısının yanında; 2017 yılı için kaleme aldığı bir yazıyı da geçtiğimiz günlerde yayınladığımı bildirmek isterim. Elbette, bu yazı da hâlâ geçerliliğini koruyor ancak e-kitap okuyucu tavsiyesini 2017 yılına dair istiyorsanız; aşağıdaki yazımı da inceleyebilirsiniz.

2016 Yılını yarılamakla kalmayıp, bitirmek üzere olabiliriz ancak hâlâ E-kitap okuyucu cihazlara dair amiral gemileri yayınlanmaya, üretilmeye devam ediyor. Bugün, sizler için 2016 yılında bugüne dek çıkan en iyi 3 e-kitap okuyucu cihazı sunacağım. Muhtemelen, incelemelerini yaptığım birkaç cihaz içerisinden seçeceğim bunları. ve Elbette benim okumaktan oldukça zevk aldığım kaynağım Good E-Reader’dan yararlanacağım. Detaylı olarak bir inceleme yapabilmem için çoğu zaman oraya göz atıyorum zira Michael oldukça iyi bir kitap sever olmasının yanında e-kitap okuyucu cihazları da ilgi ile takip ediyor.

En iyi 3 E-Kitap Okuyucu sıralamalasında, aralarında bir en iyi olmadığını belirtmek isterim; sırayı rastgele oluşturdum.


Kindle Oasis

Kindle Oasis

Şüphesiz, 2016 yılının en iyi 3 e-kitap okuyucu cihazı arasında yerini almayı fazlasıyla hak eden bir cihaz Kindle Oasis. Günümüzde, bir e-kitap okuma cihazının bizlere verebileceği maksimum donanımı Oasis tarafımıza sunarken, aynı zamanda estetik bir tasarımın; bir e-kitap okuyucu cihaza nasıl entegre edilebileceği de aşikâr olarak gösterilmiş diyebilirim. Kindle Oasis, yüksek fiyatına rağmen estetik bir e-kitap okuyucu isteyenler için, önerebileceğim bir e-kitap okuyucu.


Kobo Aura One

Kobo Aura ONE

2016’nın en iyi 3 e-kitap okuyucu cihazı serisinde, Kobo Aura One da yerini kesinlikle hak ederek alıyor. ComforLight PRO ışıklandırma teknolojisi ile, kitap severler için bir devrim niteliğinde; gözleri geceleri yormayan ışıklandırma özelliğini sunan Kobo Aura ONE, aynı zamanda Oasis’ten boyut olarak biraz daha büyük. Kobo Rakuten’in kitap severler ile birlikte oluşturduğu ve modellediği Kobo Aura ONE; TypeGenius, ComforLight PRO gibi özellikleri ile saygıyı ve elbette en iyi olmayı hak ediyor.


Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite 3 (2016)

Kindle Paperwhite 3 (2016) , Amazon’un çıkardığı son nesil Paperwhite cihazlarından bir tanesi ve hem klasik tasarımı, hem de harika performansı ile en iyi olmayı hak edenlerden. Ben de bir Paperwhite kullanıcısı olarak, Paperwhite e-kitap okuyucu cihazlarının, hem boyut hem de tasarım olarak kitap severlere en yakın cihaz olduğunu düşünenlerdenim. 6 inçlik boyut, bir kitap okumak için oldukça ideal. Bunun yanında, bu yıl çıkan Beyaz renginin de oldukça estetik göründüğünü söylemeliyim. En iyi 3 e-kitap okuyucu konusunda son modelin kesinlikle bir klasiğe devredilmesi gerektiğini düşündüğüm için değil, aynı zamanda harika bir e-kitap okuyucu olduğu için; Paperwhite serisi 2016’nın en iyilerinden.


Her model, donanım olarak birbirine oldukça benzer ancak birbirinden, özellik olarak farklı olabilecek hatlara ve detaylara sahip. Kobo’nun ComforLight PRO teknolojisi; Kindle Oasis’in kılıfında ek olarak bir batarya bulunması gibi… Seçim, elbette her zamanki gibi sizin. Ben yalnızca 2016’nın En iyi 3 e-kitap okuyucu cihazını sizlere sundum.

Görüşmek üzere.

8 Ekim 2017 Güncelleme

2017’nin e-kitap okuyucu tavsiyelerini yeni bir yazı yazarak sundum. Aşağıda, bu yazıyı okuyabileceğiniz bağlantıyı paylaşıyorum. 

 

Share.

About Author

Hemen her şeye meraklı insan müsvettesi.

1 Yorum

Leave A Reply