E-Kitap Okuyucu İçin Ekran Koruyucu Film Şart mı?

0

Bugünkü yazımda sıklıkla karşılaştığım bir konuya değinmeye gayret edeceğim. Özellikle e-kitap okuyucuyu şu zamanlarda satın alanlar, genelde bu cihazın yanında bir de bu ekranı koruması için ekran koruyucu film ediniyorlar. Bunu sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada görebiliyoruz aslında. Öyle ki, Amazon içerisinde artık her model e-kitap okuyucu için bir ekran koruyucu film mevcut. Genelde 12 dolardan başlayan bu ekran koruyucu filmlerin popülaritesi de gün geçtikçe artıyor.

Ne Amazon ne de herhangi bir firma, kendi e-kitap okuyucu ekranı için koruyucu film çıkarmıyor da, neden üçüncü parti firmalar bunuın için uğraşıyorlar sorusunun cevabı oldukça basit aslında: kolay kazanç.

E-Kitap Okuyucular için Ekran Koruyucu Film

Bir e-kitap okuyucu için ekran koruyucu film almanıza gerek yok. Evet, Paperwhite yahut diğer e-kitap okuyucu modellerinin ekranları maalesef çok hassaslar ve çok küçük bir darbede dahi kolayca zarar görebiliyorlar; ancak, unutulmaması gereken olay bu ekranların gerçekten özenle üretildiği ve ışığı yansıtmadan okuma deneyimini size sunmaya çalıştığı. Siz, ekran koruyucu filmi bu e-kitap okuyucuların ekranına taktığınızda, direkt ışığın yansımasını sağlıyor ve okuma deneyiminizi mahvediyorsunuz.

Ekran koruyucu film yerine kullanışlı bir e-kitap okuyucu kılıfı edinmeniz çok daha doğru olacaktır. Günümüzde gerek markaların kendi içinde sunduğu gerekse üçüncü taraf markaların cihazların boyutlarına göre ürettiği pek çok modelde kılıf mevcut. Bunlardan birini edinerek, hem ekranınızı hem de e-kitap okuyucunuzu tamamıyla koruyabilmeniz mümkün.

E-Okuyucu içerisinde pek çok modele dair kılıf önerilerini aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz.

[mks_icon icon=”fa-chevron-right” color=”#dd3333″ type=”fa”] http://e-okuyucu.com/tag/kilif/

Görüşmek üzere.

Share.

About Author

Hemen her şeye meraklı insan müsvettesi.

Leave A Reply