Neden Tercih Etmeliyim: Kindle Oasis

0

Kindle Oasis’in maalesef detaylı bir incelemesini yapmaya, henüz fırsatım yok ancak bu yazıda; Kindle Oasis’i neden almalıyım? / neden tercih etmeliyim? Sorusunu yanıtlamaya, herkes için gayret edeceğim. Bu soruya verdiğim cevaplar, olabildiğince incelemelere ve insanların kullanıcı yorumlarına dayanarak oluşturuldu. Dolayısıyla, e-kitap okuyucu cihaz alma düşünceniz varsa ancak kararsızsanız; bu konu sizlere Oasis konusunda bir miktar yardımcı olabilir.

Tasarım Harikası

Kindle Oasis, ciddi anlamda tasarım harikası bir e-kitap okuyucu. Kullanan hemen herkes, cihazın tasarımına ve tasarımına bağlı olarak ergonomikliğine tabiri caizse bağımlı. Oldukça ince bir tasarımı bulunan Oasis’in, bir bölümündeki ufak çıkıntı ise; sizlerin daha rahat bir “tutma” deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Dönemin en farklı, en hafif ve elbette en ince cihazı olması; bu cihazı tercih etmek için temel etmenlerden bir tanesi olabilir.

Bataryalı, Şık Kılıf

Kindle Oasis’i almanız için ikinci bir sebep, bataryasının kesinlikle bitmiyor oluşu. Bunu söylüyorum, çünkü her e-kitap okuyucu cihazın bataryası uzun süre dayanabilirken, Oasis’in bataryası, bitmiyor. Zira, kendisi ile birlikte gelen oldukça şık bir kılıfı mevcut ve bu kılıf aynı zamanda bir şarj görevi de görüyor.

10 Ledli Işıklandırma

Çoğu Amazon ürününde; dört, altı ledli ışıklandırma sistemleri görüyoruz ve bu bir e-kitap okuyucu için dönem dönem yetersiz diyemesek de; verimsiz kalabiliyor. Ancak, Kindle Oasis’te kullanılan led sayısı tam olarak 10. Sadece 6 inçlik bir ekranda, 10 adet ledin kitabınızı aydınlatması, sizlere “gözümü yoracak” yorumunu yaptırabilir ancak bunların olabildiğince dengeli ve uygun ayarlanmış olması; bu endişenizi alıp götürecektir muhtemelen. Dolayısı ile, 10 ledli bir ışıklandırmanın da; Oasis’i diğerlerinden ayırabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Fiziksel Sayfa Çevirme Tuşları

Elle tutuşunuzun rahat olduğunu, yukarıda belirtmiştim. Tam olarak tuttuğunuz konumda bulunan sayfa çevirme tuşları ise; sizi çok daha rahat kılabilecek, bir diğer etmen. Çoğu insan dokunmatik ekrandan ve burada sayfa çevirmekten memnun olsa da; Kindle Oasis, fiziksel tuş seçeneklerini de bir ek özellik olarak, modeline eklemiş. Ben de buraya ekledim, çünkü bence bir e-kitap okuyucuda sayfa çevirmenin rahatlığı oldukça önemli.

Yukarıdaki özellikler dışında; Kindle Oasis üzerinde bulunan her özellik, hemen her e-kitap okuyucuda bulunan ortak etmenlerden. Gerek donanım, gerekse tasarım olarak şu an dönemin en iyi e-kitap okuyucu cihazlarından biri olarak görülen Kindle Oasis için bir sonraki yazım “neden tercih etmemelisiniz?” sorusuna kafa yoracak; umuyorum. (:

Görüşmek üzere.

Share.

About Author

Hemen her şeye meraklı insan müsvettesi.

Leave A Reply