Kindle Oasis Duyuruldu

0

Kindle Oasis, sonunda geçtiğimiz günlerde duyurularak açılışını yapmış oldu. Amazon, bu cihazında daha farklı bir tasarım ve çok daha farklı bir okuma anlayışını bizlere sunmayı tercih etmiş. Kobo’nun H2O modelinden sonra daha iyi bir cihaz için kolları sıvamış olan Amazon’un bu durumda oldukça iyi bir cihaz çıkardığını söylememiz kesinlikle mümkün olabilir.

Evet, sloganında belirttiği gibi Kindle bu kez daha önce hiçbir şekilde tatmadığınız bir Kindle deneyimini; Kindle Oasis modelinde sizlerle buluşturacak. Yabancı kaynaklardaki eleştiri ve incelemelerde; özellikle kusursuz tasarımının oldukça övüldüğü ancak fiyat bazında oldukça fazla olumsuz eleştiri aldığı görülebilir. Bir önceki modeli Amazon Kindle Voyage’a göre 69 dolar daha pahalı olan bu cihazın parasını kesinlikle hak ettiğini söyleyenler de; bu duruma kesinlikle katılmayanlar da mevcut.

0,13″ Ultra ince tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken cihaz aynı zamanda diğer Kindle cihazlarından %30’a kadar daha ince tasarımı ile gönülleri fethediyor. Özellikle tasarımının bu yönü bakımından geçer not alan Kindle Oasis; diğer modellerine göre ultra hafif. Sadece 130 gram olan Kindle Oasis, bu yönü ile de taşıma derdinin ağırlık eksenini ortadan kaldırıyor.

Oldukça ergonomik bir tutuş sağlayan tasarım dehası bir Kindle, siz okurları bekliyor. Rahat tutuşunun yanı sıra, sayfa değiştirme butonlarının da uygun bir biçimde parmaklarınızın hemen altına eklenmesi, daha rahat sayfa çevirebilmenize olanak veriyor. Rahat bir tutuş için konikleştirilmiş bir tasarım ile eski akranlarından ayrılan Kindle Oasis; okurlar için hemen her şeyi düşünmüş durumda. Bunun yanında %60 gibi bir led aydınlatma değeri var, bu da karanlık odalarda rahatça kitap okuyabileceğiniz ve gözlerinizin olabildiğince yorulmayacağı anlamına geliyor.

Kindle Oasis, şarjlı deri kılıf ile son olarak olabildiğince uzun süre sizleri şarj derdine düşürmeyecek bir teknoloji sunuyor. Hem estetik görünümü, hem de harika tasarımı ile bu kılıflar e-okuyucunuzu şarjsız bırakmazken, ki Amazon bunun 20 ay yalnızca Stand-by modunda olduğunu söylüyor, aynı zamanda darbelere karşı da korumaya çalışıyor. Bordoya çalan kırmızı, kahverengi ve siyah renkleri ile üç farklı deri kılıf seçeneği sunan Amazon Kindle Oasis; her şeyi ile harika bir çalışma diyebiliriz.

Teknik detayları, Amazon’un resmi sitesinden görüntülemeniz mümkün.

 

Share.

About Author

Hemen her şeye meraklı insan müsvettesi.

Leave A Reply