Kindle Paperwhite 4 Modelinden İlk Görsel Sızdırıldı mı?

0

Amazon, Kindle markası ile 2017’de onuncu yılını kutlamaya hazırlanıyor; tıpkı Apple’ın iPhone cihazlarıyla onuncu yıl dönümü gibi. Apple’dan onuncu yılında iPhone’a dair hiç şüphesiz pek çok şey bekleniyor ve bu beklentilerin karşılanacağı söylentileri çok güçlü; peki, Amazon’dan ne haber? Kindle markasının onuncu yıl dönümünde, Amazon’un da büyük işler yapacağı söylentileri mevcuttu ancak gelin görün ki Amazon, Kindle Paperwhite 4 yahut herhangi bir cihazına dair; hiçbir bilgi vermiyor. Mobileread‘de geçtiğimiz saatlerde göz attığım bir konu ise Kindle Paperwhite 4 modelinin ilk görüntüsünü bizlere sunduğu iddiasını taşıyor.

Yukarıdaki görseli paylaşan kullanıcı, bunun bir “casus çekim” olduğunu belirtmiş. Kendisinin kaynağı da, Baidu‘dan bir sayfa ancak şu sıralar o sayfaya herhangi bir biçimde ulaşılamıyor. Görsele dair incelemelerde, sızdırılan bu modelin Kindle Voyage 2 olabileceği de söylenmiş ancak sayfa tuşları bulunmadığından; daha çok Kindle Paperwhite 4 modelinin sızdırılmış bir görüntüsü olabileceğine inanılıyor.

Açıklamada, dahili hafıza ve cpu değerlerinin eski cihazlarla aynı olduğu ve 300 PPI bir çözünürlükle cihazın geleceği belirtilmiş; ek olarak cihazın su geçirmez olacağı konuşuluyor. Çinli bir bayinin sızdırdığı tüm bu bilgilerde bir de Amazon’un iki farklı modeli daha 2018‘de satışa sunacağı belirtiliyor. Bunlardan birinin 6, birinin 7 inç boyutunda olacağı ise yine iddialar arasında.

Görsel elbette “fake” olabilir; muhtemelen bu yıl görebileceğimiz Kindle Paperwhite 4 modeline dair beklediğim pek çok şeyi “Kindle Paperwhite 4 (2017) Hakkında Haberler ve Sızıntılar” yazısında aktarmıştım. Bu beklentilerime bakacak olursanız, aslında kısmen bu görüntünün beklentilerimi karşılayabildiği de söylenebilir. Yine de, söylediğim gibi görsel kolaylıkla oluşturulabilir ve heyecan yaratmak için de sızdırılmış gibi gösterilmiş olabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce, Kindle Paperwhite 4 e-kitap okuyucu; aşağı yukarı böyle bir tasarımda ve aynı özelliklerle mi sunulacak?

Görüşmek üzere.

Share.

About Author

Hemen her şeye meraklı insan müsvettesi.

Leave A Reply