Kobo Free eBooks: Yasal ve Ücretsiz E-Kitap

4

Kobo, e-kitap sektörünün yıldızı olma yolunda, emin adımlarla ilerlemeye kaldığı yerden devam ediyor. Özellikle Kobo Türkiye atağından hemen sonra, kütüphanelerini de D&R ve İdefix gibi büyük mağazaların kütüphaneleri ile birleştiren marka, kısa sürede e-kitap arşivini Türkçe olarak da epey genişletti. Günümüzde, Kobo Glo HD olmak üzere, pek çok model e-kitap okuyucu D&R mağazalarında rahatlıkla bulunup, alınabiliyor. Bu yazımızda ise, Kobo E-Kitap okuyuculara ücretsiz e-kitap kaynaklarının yasal olarak nasıl bulunabileceğine dair, bazı ipuçları verip; Kobo’nun kendi servisi olan Kobo Free eBooks sistemini sizlere tanıttık.

Ancak bu yazımızda Kobo Free eBooks sayfasını, sadece Kobo cihazlarına özel ücretsiz e-kitap servisi olarak paylaşacağız.

Kobo Free eBooks Nedir?

Kobo, kendi mağazasında yer verdiği Free eBooks sisteminde aylık olarak belli kitapları ücretsiz olarak kataloguna ekler ve bu arşivi aylık olarak yeniler. Bunun dışında, telif hakkı bitmiş pek çok legal klasik eseri de burada bulabilir ve dilediğiniz zaman indirebilirsiniz.

Kobo Free eBooks sistemi
Kobo Free eBooks sistemi sayesinde pek çok ücretsiz e-kitabı kullanıcıları ile buluşturuyor.

Kobo Free eBooks Üzerinden Ücretsiz E-Kitap Edinmek

Dilerseniz Kobo cihazınızın Store ya da Mağaza denen bölümünden, dilerseniz Kobo’nun online mağazasından bu sayfaya erişmeniz mümkün olabilir. Kobo cihazınız üzerinden bu adresi bulamadı iseniz, direkt olarak masaüstü bilgisayarınızdan bu işi halletmeniz daha doğru olacaktır.

  1. store.kobobooks.com/p/free-ebooks adresine girerek, kitapları görüntüleyebilirsiniz.
  2. Bunları, Kobo cihazınıza atabilmek için sağ üstten öncelikle Kobo hesabınız ile girişinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  3. Ardından, “indir” butonu ile yahut kitabın içeriğini ayrı bir sayfada gördükten sonra “kitaplığa ekle” butonu ile; bu kitabı Kobo cihazınıza ekleyebilirsiniz.
  4. Kobo E-Kitap Okuyucunuzu internete bağladığınız anda cihaz, kendini kısa sürede senkronize edip kitabınızı cihaza ekleyecektir.

Kobo Free eBooks’ta Türkçe Kitap Var mı?

Free eBooks yahut Kobo Bedava e-kitaplar diyebileceğimiz sistemde maalesef şimdilik Türkçe kitap bulunmuyor. Ancak kısa sürede yapılan anlaşmalar dahilinde bu tarz girişimleri görebilmemiz de mümkün. Şimdilik, geneli İngilizce dilinde olmak üzere her ay yenilenen bir portföy mevcut. Yayınevleri ile iletişim ve yapılan anlaşmalar, Türkçe kitapların eklenip eklenmemesi konusunda önemli bir nokta ve bu anlaşmaların içeriği henüz bilinmediğinden; Kobo’nun Türkçe ücretsiz e-kitap konusunda neler yapacağı meçhul.

Share.

About Author

Hemen her şeye meraklı insan müsvettesi.

4 yorum

  1. Kobo oldukça iyi bir marka olsa da maalesef Türkiye’ye D&R ile girmekle büyük hata yaptı. Free eBooks, muhtemelen Türk yayınevleri ile ilgisi bile olmayan bir sistem. Yine de yabancı dilde pek çok içerik için iyi bir seçenek.

  2. Buradan çokça yararlanıyorum ben ancak keşke Türkçe bazı içerikler de olsa, en azından telif hakkı geçmiş olan eserler değerlendirilebilir.

  3. Hello! My name is AnnaMarkova, our company need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best regards, Mary.

Leave A Reply