4.3.8842 – Kobo E-Kitap Okuyucular İçin Firmware Güncellemesi

0

Kendisini sıklıkla güncelleyen e-kitap okuyucu markalarından Kobo, geçtiğimiz gün yeni bir Firmware güncellemesi yayınlayarak özellikle görünüm hattında belli değişikliklere gitti. 4.3.8842 numaralı bu Firmware ile eski ana sayfanız artık bulunmuyor. Elbette, bu sadece bazı e-okuyucu modelleri için geçerli olacak ve bazı e-kitap okuyucular eski ana sayfaları ile kalacaklar. Güncellemenin en büyük değişikliği bu yönde yaptığı söylenebilir. Kobo Aura ONE, örneğin ana sayfa görünümü değişen cihazlardan bir tanesi.

Kobo E-Kitap Okuyucular için 4.3.8842 Firmware güncellemesi
Kobo e-kitap okuyucular için yapılan 4.3.8842 numaralı güncellemeden sonra, Kobo Aura ONE’ın yeni ana sayfa görünümü

Yeni görünümü beğenen pek çok insan olsa da; nefret eden insan sayısının da bi’ hayli fazla olduğunu belirtmekte yarar var. 4.3.8842 Sürüm numaralı Kobo firmware güncellemesi muhtemelen önümüzdeki günlerde Wi-Fi ağına bağlı hemen her cihaza gelecektir diye düşünüyorum ancak güncellemeyi direkt olarak kendi başınıza yapmak isterseniz, mobileread’deki konuyu¹ inceleyebilirsiniz. Son olarak 4.3.8842 numaralı Firmware güncellemesine dair diğer ayrıntılar aşağıdaki gibi listelenebilir.

  • Artık arama yaparken, Kobo e-kitap okuyucu kullanıcılar en son aramalarını da görebilecekler.
  • Parlaklık butonunda yüzde %1 seviyesi artık görülebiliyor.
  • Epub okumalarına dair bazı hatalar giderildi.
  • Kütüphane görünümünde belli başlı düzenlemelere gidildi.

Şimdilik güncellemeye dair başka bir detay bulunmuyorken; bu güncelleme için pek çok kullanıcı her zaman olduğu gibi bazı hatalar gözlemledi. Özellikle batarya ve senkronizasyon konusundaki bu hataların ayrıntıları için yine aşağıda vereceğim mobileread bağlantısına tıklamanız yeterli olacaktır.

Görüşmek üzere.


¹: mobileread.com/forums/showthread.php?t=283866

Share.

About Author

Hemen her şeye meraklı insan müsvettesi.

Leave A Reply