Microsoft Edge ePub Okuyabilecek

0

Windows 10, geldiği günden bu yana şüphesiz ilgiyi üzerine çeken işletim sistemlerinden bir tanesi. Internet Explorer adlı tarayıcısını da, Windows 10 sürümü ile birlikte rafa kaldıran Microsoft ekibinin, bu tarayıcı yerine Microsoft Edge’i yayınlaması pek çok insanı şaşırtmıştı, zira Edge’in Explorer’dan farklı olmayacağını düşünen ben dahil, dünyada pek çok insan hızı ve stabilitesi bazında Edge’e hayran kaldı. Microsoft’un bütün işletim sistemleriyle, çok uyumlu çalışan bir tarayıcı olarak Edge’i bazı işlerimde kullanıyorum; ancak genellikle Chrome tarafında gezintilerimi sürdürmekteyim. Geçtiğimiz günlerde gelen haberle birlikte, online kitap okuma için Edge’i daha fazla kullanabileceğimiz de, anlaşılıverdi zira habere göre Microsoft Edge ePub desteğini 14971 numaralı güncellemesi sonrasında sunmaya başladı.

Microsoft Edge Epub

Güncellemeye göre, artık ePub dosyalarınızı sıkıntısız bir biçimde Microsoft Edge üzerinde açabilecek hatta farklı temalar aracılığıyla okuyabileceksiniz de. Microsoft Edge ePub desteğiyle şüphesiz geçtiğimiz aylarda sinyallerini verdiği e-kitap pazarına girme yolunda önemli bir adım atıyor. Muhtemelen önümüzdeki aylarda, bir e-kitap mağazasını Windows 10 üzerinde açacak olan Windows’un kitapları önizleme olarak Edge’de göstermek için böyle bir adım attığı da aslında söylenebilir.

Ne kadar stratejik bir adım olursa olsun, işin fayda yönüne göz attığımızda; bu güncellemenin kitap severlere yaradığı aşikâr.

Microsoft Edge ePub güncellemesiyle gelen bazı özelliklere göz atacak olursak,

  • ePub sayfasında rahatlıkla font ayarı yapabiliyorsunuz.
  • Açtığınız ePub’u uzun süreli okumak için üç farklı tema (açık, sepya, koyu) seçeneğinden dilediğinizi kullanabiliyorsunuz, böylece gözünüz için en uygun renkleri bulabilmeniz sağlanıyor.

Kısacası servisin sadece bir şeylere göz atmak için değil, kitap okumanız için getirildiği yeterince belli oluyor. Siz de Windows 10 kullanıyorsanız, artık ayrıksı bir ePub programına gerek duymaksızın Microsoft Edge üzerinden ePub kitaplarınızı okuyabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

Share.

About Author

Hemen her şeye meraklı insan müsvettesi.

Leave A Reply