Haftanın Fırsatı: Sapiens ve Homo Deus Bir Arada!

0

Hiç kuşkusuz, Harari’nin geçtiğimiz yıllarda yayımladığı Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, pek çok dile çevrilmiş ve çarpıcı eserlerden bir tanesiydi. Keza, geçtiğimiz aylarda çıkan ve Harari’nin “devam” niteliğinde sunduğu Homo Deus: Yarının Kısa Tarihi de öyle. Türkiye’de iki kitap da, Kolektif Kitap tarafından çevrilip yayımlandı. Uzun süredir bekleyip de matbu baskısını bir türlü edinemeyenler içinse, iki kitaba özel harika bir indirim mevcut.

İdefix tarafından yapılan haftanın indiriminde, hem Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, hem de Homo Deus: Yarının Kısa Tarihi kitabını 66 TL yerine sadece 39,60 TL’ye alabilmeniz mümkün. E-kitap formatlarında ise Sapiens’i D&R mağazalarından 16,80 TL’ye edinebilmeniz mümkünken, Homo Deus e-kitap formatında henüz hiçbir yerde bulunmuyor.

Türkiye’de uzun süredir e-kitap sektörüne büyük bir ilgi olduğu aşikar ancak bazı kitapları matbu olarak edinmek, neredeyse bir “gelenek” halini aldı. Bakıldığında, ben de bir e-kitap okuyucusu olarak cihazlar üzerinden okumayı “kolay” ve “zahmetsiz” görebiliyorken, ben de evimde kocaman bir kitaplığım olsun isteyenlerdenim. Neyse, bu konuyu dağıtmadan Harari’nin iki kitabına dönelim.

Sapiens ve Homo Deus - Noah Harari

Harari, ilk kitabında geçmişe dönerek insanlığın tarihini eleştirel bir bakış açısıyla ele almaya gayret ediyor. Homo Sapiens’in neden “ekolojik bir katil”e dönüştüğünü sorguluyor. Kimine göre ağır eleştirel ve tahriksel tespitler içeren, kimine göre tamamıyla doğru olan bu sorgulamalarda yüz bin yıl öncesine kadar altı farklı insan ırkının bulunduğu bu dünyada, neden sadece Homo Sapiens ırkının kaldığına dair de incelemeler oldukça çarpıcı. Kısmen geleceğe ve bugün ne olduğumuza da eğilen Harari, bu işi asıl bir sonraki kitabına bırakıyor.

Homo Deus, hem Homo Sapiens’in geleceğine hem de tüm dünyanın geleceğine dair birtakım çarpıcı görüşler öne süren; Harari’nin “devam” kitabı.

Her iki kitap da, ufkunuzu açabilecek büyüklükte bilgiler içerirken, İdefix’in yaptığı bu indirimle matbu şekilde kitaplığınızda bulunması bence çok güzel olacaktır. Aşağıda, hem e-kitap bağlantılarını hem de set indirimi bağlantısını iletiyorum.

Görüşmek üzere!

Share.

About Author

Hemen her şeye meraklı insan müsvettesi.

Leave A Reply