Türkçe E-Kitap İndirebileceğiniz Siteler

0

Daha önce bir konuda pek çok kaynak vermiştim aslında, e-kitap indirebileceğiniz sitelere dair ancak bu yazımda, sadece Türkçe E-Kitap indirebileceğiniz web sitelerini yahut birkaç platformu paylaşmak istiyorum. Yazı içerisinde pek çok kaynağa yer verdiğim gibi bunların çalışma prensipleri konusunda maalesef detaylı bilgim yok. Bu sebepten, yanlış bir şey yaptığımı düşünmemekle birlikte yine de yanlış bir şeyler yapıyorsam; yahut peşindeysem beni uyarmanızı da rica ediyorum.

Eski Kitaplarım

Türkçe E-Kitap konusunda hiç şüphesiz ilk olarak eskikitaplarim.com adresinden yararlanıyorum ben. Çok eski bir kökeni bulunan Eskikitaplarim, sanıyorum Çizgili Forum adı verilen bir forumun dağılmasından sonra oluşturulmuş. Ben o dönemlere yetişemedim ancak Türkçe E-Kitap ararken bu siteyi bulup, bir daha da bırakmayan kişilerden bir tanesiyim. Özellikle artık baskısı bulunmayan, çok, çok eski kitapları; rahatlıkla burada bulabileceğiniz gibi güncel kitapları da kurallar gereği kesinlikle barındırmıyorlar. Prensiplerinden ödün vermemeleri hasebiyle de sevdiğim, tenha ancak çok faydalı bir forum olan eskikitaplarim.com sıklıkla uğramanız gereken bir mekân. Eski dergilerin PDF versiyonları da bulunuyor, değinmeden geçemeyeceğim.

eskikitaplarim.com

Meritokrasi E-Kitap Servisi

Meritokrasi e-kitap servisini tarafınıza birkaç defa daha anlattım aslında önceleri. Hatta, kendisine dair; kurulumuna dair uzun uzadıya bir makale de geçtim ancak yine de bu konuya Google’dan direkt gelenlerin eski konuları göremeyecek olması muhtemel. Bu sebepten, buraya hem Türkçe E-Kitap bulabilmeniz için ismini bırakıyor; harika bir kaynak olduğunu belirtiyor; hem de hakkındaki detaylı yazımı / rehberimi aşağıda incelemek isterseniz tarafınıza iletiyorum.

e-okuyucu.com/e-kitap-servisi-meritokrasi/

Facebook E-Kitap Grupları

Facebook’u normal zamanlarda kullanmayan bir insandım ancak özellikle Friend Feed deposunun da kaybolmasından sonra, Türkçe E-Kitap grupları burada toplanmaya başladı. Özellikle birkaç büyük gruba muhakkak kaydolmanızı öneriyorum. Burada tek bir grubun bağlantısını vermeye zannımca lüzum yok zira Facebook içerisinde Türkçe E-Kitap kelimelerinde bir arama yaptığınızda; büyük kullanıcı sayılarına sahip grupları rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bunlara, muhakkak kaydolmanızı ve dönem dönem içerisinde tarama yapmanızı öneriyorum. Pek çok grup, telif hakkı kalkmış ve artık baskısı olmayan eserleri paylaşıyorlar ve bu eserler gerçekten arşivinize atılması gereken cinsten.

Son olarak sadece Türkçe E-Kitap konusunda değil de; global olarak İngilizce ve benzeri dillerde e-kitap aramaya dair pek çok siteyi de sizinle “Bedava E-Kitap Bulabileceğiniz Web Siteleri” adlı konuda paylaşmıştım. Göz atmak isterseniz, ki atmanızı öneririm, oldukça işinize yarayacak adresler bulabilirsiniz.

Share.

About Author

Hemen her şeye meraklı insan müsvettesi.

Leave A Reply